РАУНДАП
АГРОХІМІЯ В УРАЇНІ
АГРОХІМІЯГЕРБІЦИДИІНСЕКТИЦИДИДОБРИВАПРОТРУЙНИКИРЕГУЛЯТОРИРОДЕНТИЦИДИПРАЙСКОНТАКТЫ
ГЕРБІЦИДИ
КАРТА САЙТА
АГРОСТАР
АНТИБУР’ЯН
АНТИПИРІЙ
АНТИСАПА
ВІТАЛОН ЕКСПЕРТ
ГЛІФОВІТ
ГОЛД СТАР
ГОЛДІКС
ГОЛІАФ
ДАТОНІТ ГОЛД
ДИВО
ЕКЗІТ
ЗЕРНОВІЙ
КВІН СТАР
КОМАНДИР
КОРД
МАКСТАР
МАСТАК
МІЛАДАР
МОРТАЛ
НАРАПС
ПАНДА
ПІКАДОР
СЕЛЕНІТ
СЕЛЕФІТ
ТІВІТУС
ФЛАГМАН
ФОРМУЛА
ТУР
ХОРТУС
 

 
 Гербіциди — хімічні препарати (або їхні композиції), що використовуються для боротьби з небажаною рослинністю. Широке застосування цих речовин у сільському господарстві привело до істотного збільшення врожаїв. Однак в разі невмілого чи надмірного використання призводить до забруднення ґрунту і води, що, у свою чергу, викликає загибель птахів і дрібних тварин, і навіть створює загрозу здоров'ю людини.
За характером дії на рослини гербіциди діляться на дві основні групи:
суцільні, що діють на всі види рослин, і
вибіркові (селективні), які придушують лише певні види рослин і відносно безпечні для інших.
Таке ділення, звичайно, умовне, оскільки одні й ті ж речовини залежно від концентрації і норми витрати на одиницю оброблюваної площі можуть проявляти себе і як суцільні, і як вибіркові препарати.
За зовнішніми ознаками дії на рослини і способами застосування всі гербіциди діляться на три підгрупи: гербіциди контактної дії, гербіциди системної дії і гербіциди, що діють на кореневу систему рослин або проростаюче насіння.
До гербіцидів контактної дії відносяться речовини, які вражають листя і стебла рослин при безпосередньому їх контакті з препаратом. При цьому відбувається порушення нормальних процесів життєдіяльності рослини і вона гине. Проте при використанні контактних гербіцидів часто спостерігається подальше відростання нових пагонів.
До гербіцидів системної дії відносяться речовини, здатні переміщуватися судинною системою рослин. Такі препарати, потрапивши на листя і коріння рослини, швидко поширюються по всій рослині, призводячи до її загибелі. Використання препаратів системної дії особливе цінне в боротьбі з бур'янами з потужною кореневою системою і багатолітніми засміченими рослинами.
Третю групу складають гербіциди, які вносять до грунту для знищення насіння, проростаючого насіння і коріння засмічених рослин.
В залежності від характеру дії препарату гербіциди вносять для боротьби з небажаною рослинністю в наступні періоди:
до посіву культури
до сходження засмічених рослин
до сходження культурних рослин
після сходження культурних рослин
у різні періоди вегетації.